<< Октябрь 2020 >>
  Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Вс.
>  28  29  30 1 2 3 4
> 5 6 7 8 9 10 11
> 12 13 14 15 16 17 18
> 19 20 21 22 23 24 25
> 26 27 28 29 30 31  1
Виховання лабрадора

Отже, ви принесли цуценя в будинок, поставили на підлогу і розчулилися його першими кроками у вашому житті. А майбутнє цього малюка зовсім не так прекрасно і безхмарно, як ви собі уявляєте. Більшість перших слів для чотириногого новосела буде починатися з "не можна!" І від того, як ви йому це поясните, буде залежати найближчим розподіл ролей у вашому домі. 

"Привчання до туалету". Для початку організуйте малюкові туалет десь у зручному місці, постеліть газетку і направте цуценя туди. Собаки спочатку досить охайні тварини, ще будучи в гнізді під матір'ю, у віці 21-23 днів, щенки вже шкандибають від підстилки в сторону, щоб зробити свої справи. У півтора-два місяці зазвичай у них вже чітко простежується бажання спорожнятися в певному місці. Завдяки вашим зусиллям, це буде там, де ви вкажіть, а не там, де закортить песику. Віддаючи маленьких лабрадорчіков в руки нових господарів, я зазвичай пояснюю, що на звикання до туалету потрібно витратити час, і за два-три дні малюки чудово засвоять, що ходити в туалет скрізь можна, крім конкретної газетки у стінки. Тільки там господар хвалить і радіє своїй собачці, як особливо тямущим учня. Практика показує, що вже в кінці першого дня мої власники абсолютно щасливим голосом повідомляють мені, що "щеночек такий розумний, вже все зрозумів". 

"Не вимагати їду!" На кухні (читай - на святому місці видачі їжі) цуценяті робити нічого, поки його не покличуть туди. Ви і тільки ви вирішуєте, коли і як годувати собачку. Проявіть твердість, і поки цуценя нестямно гавкає, стрибає і дряпає вас, він нічого не отримає. Припиняйте всі болючі покуси за ноги і за руки досить впевнено. Як тільки потік емоцій зменшиться, уловите момент, коли щеня сяде біля вас (він просто намагається вибрати інший метод впливу на вас, а для цього йому треба, як мінімум, зосередитися) і тут же поставте перед ним миску з їжею. Головне, встигнути в момент спокою. Подальше годування вже піде простіше, щеня буде все менше часу витрачати на скандал і швидко засвоїть, що для того, щоб поїсти, необхідно просто замовчати і зупинитися. Якщо ви з розряду особливо жалісливих людей і намагаєтеся швидше нагодувати щеняти під його натиском, то запишіть собі перший програш за свій авторитет. 

"Не входити!" Там, де ви хочете відпочити без цуценя (поїсти, почитати, попрацювати) - собаці виразно робити нічого. Закриті двері не допоможуть вирішити проблему, та й нерви у нас з вами не залізні, грошей на ремонт ще не накопичили, тому після вашого впевнених слів "сюди не можна!" повинні послідувати конкретні дії - випровадження собаки з кімнати за поріг. Дивитися на господаря можна, не перетинаючи лінію порога і ніяк інакше. Звичайно, ваше вплив має бути пропорційно вазі, віком і породі цуценя. Продуманим, але впертим лабрадорам легке виштовхування однозначно не допоможе, собаки не образливі, і здоров'я боротися з вами у них у надлишку. "Викидання" не повинно перетворитися на своєрідну гру - хто - кого. Собака не повинна отримати задоволення від того, що з нею борються, інакше - можете записати собі черговий програш. Будьте завжди послідовні і вимогливі до себе і цуценяті. 

"На ліжко не можна!" Тим, хто ще до приходу собаки в будинок мріяв перебувати з нею в одному ліжку - цей абзац можна не читати. 
Отже, ліжко - це святе місце самого головного в будинку - господаря. Маленький щеночек, затишно одного разу задрімав з вами під ковдрою, назавжди запам'ятає це ні з чим не порівнянне задоволення. Здоровенний пес з брудними лапами і летить на всі боки шерстю, що лежить у вашій ліжка, викликає приступ здорової люті. Тому, шановні власники, постільний питання не тільки затвердження за рангом, але і питання гігієни. 

Відучити собаку від цього задоволення досить складно, якщо воно (задоволення) вже неодноразово отримано. Приходячи з роботи, ви виявляєте пом'яту і остигаючу постіль, а також сонного песика, ліниво постає зі свого місця на підлозі. І вам ніколи не встигнути застигнути собачку на місці злочину. 

Експерт РКФ - Грамматчікова М.С. рассказивет: "Хочу поділитися досвідом, як раз і назавжди я відучила свою собаку залазити в ліжко. Моя лабрадоріха, віддаючи собі звіт в тому, що в моїй кімнаті спати на дивані їй не доля, занадилася в 2-3 години ночі приходити до 10 - річному синові і лягати йому в ноги. Причому, дуже тихо і акуратно, щоб не відразу виявили. Син прокидався тільки тоді, коли не міг повернутися під 35 кг ваги собаки. І ми вирішили помінятися місцями - син ліг в моїй кімнаті, а я у нього. У 2:00 ночі лабрадорка тихо увійшла до кімнати. Підійшла до ліжка і задумалася, щось її насторожило. Я завмерла, прикрившись ковдрою і не рухаючись. Сука сумно зітхнула і попрямувала до ніг, видно, бажання м'яко поспати пересилило настороженість. Собака акуратно піднялася на задні лапи і почала повільно спиратися на передні, переносячи центр ваги свого тіла. Я була вражена, наскільки все було продумано до дрібниць! І в той момент, коли вона майже вся опинилася на ковдрі, я різко села і накрила її ковдрою з головою зі словами: "Сюрприз!" Нічого іншого в цей момент мені в голову не прийшло. Собака кулею злетіла на підлогу, з проворота ломанулась на своє місце в передпокої і вранці виглядала абсолютно розбитою. Більше вона на ліжко претензій не мала, а в дитячу заходила лише разом зі мною ". 

"Псувати речі не можна!" Дуже складне "не можна" для юних і допитливих. Для початку заберіть все, що вам буде шкода, на висоту від 1,5 метрів. Не залишайте нічого спокусливого і цінного цуценяті, який не має понять про вартість речей.Діяльні лабрадорчікі знайдуть, чим зайнятися у вас вдома. Йдучи, дайте щеняті іграшки або непорушні кістки, це хоч ненадовго допоможе зберегти вашу квартиру у відносно цілому вигляді. Краще всього придбати простору клітку, де песик міг би спокійно проводити час під час вашої відсутності. 

Якщо все-таки це сталося - тикати носом цуценя в погризені марно. Це покарання рівнозначно вашому реваншу перед собакою за своє власне безсилля - все взуття з'їдена, стіни обдерті, квіти знищені - нічого вже не зробити, піду хоч собаку поуніжаю! "Та він все розуміє! Я тільки приходжу, а він вже винен".Знайоме, так? А ви на себе в дзеркало подивіться в цей момент! Особа перекошене від думок про передбачувані масштабах руйнування, руху нервові, уривчасті, від вас виходить неприхований дух агресії. Як розумна тварина, собачка заздалегідь готова прийняти позу підпорядкування, аби вбили не на смерть. 
Зберіться, посміхніться, погладьте пестливого до вас негідника, переступаючи недоїдки взуття, і цуценя сам запропонує вам разом з ним зняти смужку-другу шпалер. Ось де і коли гнів своєчасний і закономірний. Чітке "не можна", підкріплене солідним ляпанцем в момент злочину буде більш дієвим засобом навчання триматися від хазяйських речей подалі, хоча б у вашій присутності. 

"На людей не стрибати!" Коли повертається господар з роботи, від надлишку емоцій наші маленькі (а це швидко проходить) собачки готові залізти на шию.Так от, постановка лап на членів сім'ї та прагнення бути вище - це вже питання авторитету. "Не стрибати!" - Під ці слова стрибок повинен бути вами впевнено припинений. Я зазвичай відучую своїх або чужих цуценят різким поштовхом за плечі вниз, в момент підйому їх від землі. Два-три уривчастих поштовху, підкріплених відповідними словами і мімікою, призводять малюка до тями. Удари коліном для лабрадорчіков якось мало дієві. Собаки переводять це на гру і ви вже не потрапляєте в абсолютно щасливого цуценя і опиняєтеся міцно втягнуті в захоплюючу собаче розвага. 

Малюк незабаром перетвориться в здорового пса і вашим завданням при вході в квартиру буде зайняти надійніше позицію біля стіни, зціпити зуби і чекати, коли буря емоцій вщухне. У цій позі на господаря квартири ви абсолютно не схожі.Тому почніть пояснювати цуценяті це правило з перших хвилин перебування у вашому домі. 

"Не кусати!" Багато власників страждають від найгостріших зубів своїх цуценят.Перший же укус повинен бути відразу припинено. Вам слід в долі секунди зреагувати чутливим ляпанцем, запотиличником або струшуванням за шкірку так, щоб цуценя більше не зробив спроб випробувати на вас силу зубів.Поспостерігайте за тим, як сука-мати відучує дітей кусати себе. Вона їм робить досить боляче! І малюки вчаться грати м'яко, не заподіюючи шкоди. Одна мама на вісім "людина" - і кожному з них зрозуміло, як треба і не треба себе вести. У вас тільки одне щеня - не давайте себе з'їсти! 

"Не грати, коли вам цього не хочеться" Підростаючі цуценята будуть диктувати вам умови своїх ігор і час, коли їм хотілося б погратися. Вранці, прокидаючись від тапочок і шкарпеток, які вам пхають в обличчя, ви самі не забажаєте підключитися до цієї забавної грі. Не звертайте уваги або гнівайтесь на собаку, але не викидайте принесену вам річ! Взагалі її не чіпайте і не помічайте. Песик тільки цього і чекає. Не важливо, з якими словами ви отшвирнете тапочок, важливо, що ви попалися! Лабрадор на те й лабрадор, щоб знову і знову приносити вам предмети без втоми. 

Тільки не слід приймати буквально мої слова про те, що з собакою не треба грати. Звичайно треба! Коли ви самі цього захочете, покличте цуценя і запропонуйте йому збігати за м'ячиком або інший іграшкою, побігайте або пострибайте з ним разом, підлоги на нього, в кінці кінців. Все залежить від вашої фантазії. Навчайте, граючи! Припинення ігор - також ваша ініціатива. Пам'ятайте, головна людина в будинку - ви. Будьте самі ініціаторами ігор і витівок, плануйте час спілкування з собакою. 

"З брудними лапами не входити!" Навчайте цуценя відразу після прогулянки сідати біля входу, щоб ви могли вимити йому лапи. Особливо добре це виходить у власників, яким шкода забруднити красиві килими. Головне, що навіть коли на вулиці чисто, собака все одно при вході в квартиру повинна сісти, чекаючи, коли їй дозволять пройти. 

Це, звичайно, далеко неповний перелік ваших взаємин з собакою, адже найчастіше собачки страждають від непослідовності наших вимог. Сьогодні можна, завтра - ні-ні! Вчора вчили терпляче чекати свою миску, завтра з ранку годуємо прямо зі столу. 

"До мене". Команда "До мене" починає відпрацьовуватися, коли щеня добре засвоїв свою кличку. Ця команда надзвичайно важлива. На прогулянках, як би далеко не втік ваш щеня, куди б не подівся, яка б біда йому ні загрожувала, команда "До мене" повинна змусити його негайно наблизитися до вас.Відпрацювання цієї команди вимагає від господаря граничної уваги, терпіння, ласки і наполегливості. Для цуценя команда "До мене" повинна бути пов'язана зі всякими приємними речами - спілкуванням з коханою господарем, ласкою, годівлею або просто смакотою. 

Вранці, коли щеня прокинувся і його пора годувати, візьміть миску зі сніданком в руки і зверніть на себе увагу цуценя, покликавши його по імені. Коли цуценя зверне на вас свою найвищу увагу, ласкаво покличте "Джеррі, до мене" і разом з цим поставте миску на місце, відведене для їжі. Коли собака попрямує до їжі, повторіть ласкаво "До мене" і при цьому намагайтеся зацікавити пса кормом.Коли цуценя підійшов до миски, повторіть "До мене" і дайте йому корм. 

Надалі, при кожному годуванні подавайте команду "До мене". Віддавайте миску з їжею тільки тоді, коли щеня наблизиться до вас по вашій команді. Перший час має сенс подавати команду "До мене" разом з ім'ям цуценя, потім поступово переходити до однієї команди "До мене". 

Однак проведення таких занять тільки під час годування недостатньо для засвоєння команди. У перервах між годуванням, коли щеня не захопився якимось заняттям, коли він недалеко від вас і, ще краще, стежить за вами, треба ласкаво покликати його по імені і весело подати команду "До мене". При цьому можна заклично поплескати себе по нозі або біля себе по підлозі. Якщо щеня не підійде або буде підходити мляво, повторіть команду голосніше і покажіть йому його улюблену смакоту. Якщо ж і це не допоможе, почніть швидко відсуватися від щеня, подаючи команду "Джеррі, до мене". Коли собака нарешті підійде до вас, заохотите її ласощами і похваліть "Добре до мене! Ай, молодець!" 

Подібні вправи повинні проводиться щодня до тих пір, поки собака не засвоїть команду. Надалі ця команда подається в міру необхідності, але її виконання обов'язково треба заохочувати похвалою і іноді ласощами. Якщо ж всупереч вашим старанням цуценя не виконує команду, і ви відчуваєте, що заняття починає йому набридати і він втомився, негайно припиніть виховний процес, займіть цуценя грою або виведіть на прогулянку - одним словом, відволікаючи його. Після відпочинку виберіть хвилинку, коли він вільний від своїх справ і розваг, і енергійно і весело подайте команду "До мене". Підбігло цуценя погладьте і почастуєте смакоти. Подібні вправи повинні проводиться щодня до тих пір, поки собака не засвоїть команду. 

Команда "До мене" вимагає беззастережного виконання, і краще зовсім не подавати команду, ніж подати, але не добитися виконання. Тому ізбегйте подавати команду "До мене", коли щеня чимось зайнятий і може не звернути на вас належної уваги. 

Візьміть на озброєння правило трьох "П" - Поступовість, Послідовність, Постійність. І у вас багато чого буде виходити. 

Використано матеріали: 
my-labrador.com 
labrador-retriever.ru 
 

 

Автор: admin от 09.03.2012

  

Вы не можете комментировать!

 

Печать | Copyright © 2012, Chernenko Ev. Перепечатка материалов только при наличии активной гиперссылки на сайт | Powered by CMS Status-X 1.04 | Контакты